Leírás

A Garázs csapat blogja sok érdekes, otthon is elvégezhető kísérlettel, videókkal, előadások ajánlóival, versenyekkel, nyereményekkel... olvass rólunk többet!

Versenyek, házik, élő bemutatók

KÍSÉRLETEZŐS VERSENY

ÖTLETVERSENY

Legújabb házi:

Korábbiak

Élő bemutatók:

Következő élő bemutató: 2014. 11. 10.-11. Fazekas Mihály Gimnázium (nyílt nap)

Friss topikok

  • Gál Béni: Egyre jobbak vagytok! :D ... (2013.03.02. 15:41) Polárszűrő vs cukoroldat
  • rbende: azt a spéci fülhalgatót mivel lehetne helyettesíteni ?... (2012.03.14. 21:38) Detektoros rádió 3 - Antenna
  • Trócsányi Péter (törölt): @pavkovicserik: 1000bocs, szeptemberre gondoltam. szept. 27.... (2011.08.07. 19:10) Garázs#13
  • aéegjalhlksfnhk: úgy látom megcsináltátok a betűtípust gr... (2011.07.01. 20:45) Folyékony fény
  • Trócsányi Péter (törölt): Na ja, innen csak fejlődni lehet, mi? ... (2011.05.03. 10:57) Antigravitáció

Videóink a Youtube-on

2014.08.02. 23:58 trócsányi péter

Meddig mennek a rakéták?

Sziasztok! A beharangozásomhoz híven megnézzük, milyen magasra is mehetett a rakéta, amely a videóban látható.

Két okból szerepel a magasság szó helyett a height a videóban, egyrészt mert az előbbi szó túl hosszú, másrészt mert ezzel akartunk kedveskedni külföldi rajongótáborunknak (csak az elmúlt hónapban 2-2 alkalommal látogatták meg a blogot az Egyesült Államokban és Indonéziában!). Magát a videót is ezért készítettem egyrészt, ez lett Youtube-csatornánk előzetese is. Másrészt a rakéta repülési magasságát mérte egy kis műszer, amely rá volt erősítve a rakétára, és mérési elve nem más volt, mint a nyomás magasságfüggése. Ez egyrészt nem az egyetlen, másrészt talán a lehető legpontatlanabb módszer, ezt leellenőrizendő a bemutatott borzasztó egyszerű képlettel megbecsültem a látott repülés magasságát. 6 repülés barométeres adatai vannak meg, az ezekben lévő magasságértékek közül legnagyobbnak a 33,4 métert találtam, igaz ez annak is betudható, hogy nem biztos, hogy ez a repülés közte van-e annak a bizonyos 6-nak...

Mindenesetre többet tudunk, ha kapok még adatokat a DÖFI-től, de ha nem, akkor is visszatérünk még talán a témára egy palackrakéta-építés erejéig.

Opciók

Szólj hozzá! Címkék: rakéta gravitáció palack kültéri nyomás dinamika mechanika

A bejegyzés trackback címe:

https://garazskiserlet.blog.hu/api/trackback/id/tr896568925

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása